Site Map  |  About  |  Contact Us  |  Calendar
Text Size
Increase Font Size
Decrease Font Size
Print

Code Enforcement Board


Created: Created on April 2, 2002 - Ordinance #2002-32
Terms: Three year terms
Number of Seats: 3 Members with up to 2 Alternates.
Membership: One member appointed for a term of two years; and two members appointed for a term of four years each. Upon expiration of the initial terms specified, all terms shall be for three years.  
Current Members:

Mattie Welch, Chairperson
Clea Etheridge
Betty Cleave
Sylvia Shellnut (Alternate)
Vacancy (Alternate)

Legal Advisor

Ken Green

Meeting Minutes

June 14, 2016

May 10, 2016

December 8, 2015

November 10, 2015

October 13, 2015

September 8, 2015